Strona Główna 5 Technologia

Technologia wiązarów dachowych zapewnia wiele korzyści:

Najwyższa jakość materiałów

Szybki czas montażu

Ekologia

Precyzyjnie wykonane powtarzalne elementy

Brak potrzeby stosowania podpór pośrednich nawet do 35 m

Brak potrzeby zastosowania stropu żelbetonowego, dodatkowych fundamentów

Dlaczego wiązary są lepsze niż tradycyjna więźba dachowa?

suszone drewno vs. mokre, świeżo ścięte w tej samej cenie

drewno strugane – daje to naturalną ochronę przed insektami, kornik nie jest w stanie wejść w drewno, brak impregnatu na bazie chemii (ekologiczny)

lekka konstrukcja dachu, wymagająca mniejszej ilości podpór – pozwala na oszczędności na stropach, ścianach nośnych i fundamentach

zastosowanie wiązarów pozwala na większe możliwości aranżacyjne pomieszczeń szczególnie w przypadku modnych ostatnio przestrzeni otwartych (salon bez słupów) – daje to większe rozpiętości bez konieczności stosowania podpór pośrednich

szybszy montaż wiązara vs. tradycyjna więźba – zazwyczaj 3 dni

brak odpadów na budowie, mniejsze ryzyko kradzieży materiału podczas składowania

bezobsługowa, szybka wycena konstrukcji nośnej dachu – wysyłasz projekt i dostajesz ofertę na wiązar z montażem lub bez montażu

wiązary są idealnym rozwiązaniem dla developerki – szeregówki, powtarzalne projekty – niższe koszty wykonania i oszczędność czasu, poza tym prefabrykacja w zakładzie produkcyjnym

Dlaczego warto współpracować w zakresie dostaw wiązarów dachowych z B.PRO?

Jesteśmy dostawcą kompletnej technologii do produkcji wiązarów i prefabrykowanych konstrukcji nośnych drewnianych. Dostarczamy specjalistyczne oprogramowanie do konstruowania wiązarów, płytki kolczaste, nowoczesne pilarki automatyczne, prasy, suwnice oraz technologie łączenia. Dostarczamy wiązary projektowane przez naszych konstruktorów wykonane w technologii B.PRO.

Co zapewniamy?

Szybka wycena w dwóch wariantach (z montażem lub bez montażu – do 4-5 dni (proste projekty zazwyczaj w ciągu 1 dnia roboczego);

Gotowy projekt dla klienta oraz montaż lub instrukcję do montażu;

Wiązary najwyższej jakości wyłącznie od sprawdzonych firm w technologii B.PRO;

Terminowa realizacja całego zlecenia (projekt, produkcja, dostawa, montaż);

Szkolenie sprzedażowe dla dystrybutora oraz szkolenie montażowe dla ekip.

Nasze materiały wyróżnia najwyższa jakość

Konstrukcja drewniana

Pracujemy na tarcicy konstrukcyjnej C24 spełniające  europejskie normy budowlane. Drewno iglaste, które wykorzystujemy, jest suszone komorowo, co zapewnia trwałość, a przy tym chroni przed grzybami oraz insektami.

Stopień wilgotności drewna wynosi 15-18%. Co więcej, jest ono czterostronnie strugane – gwarantuje to niepalność drewna (klasa ogniowa B).

Płytki kolczaste

Poszczególne elementy drewna, które tworzą wiązar są łączone certyfikowanymi płytkami kolczastymi z blachy ocynkowanej z wytłoczonymi kolcami. Takie połączenia umożliwiają zmniejszenie zapotrzebowania na surowiec drzewny w stosunku do tradycyjnej więźby oraz zapewnia trwałą nośności konstrukcji dachowej.

Jak powstaje konstrukcja prefabrykowana wiązara dachowego?

1. Projektowanie

Pierwszym etapem jest przygotowanie dedykowanego projektu w oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych wykwalifikowanych specjalistów w programie konstrukcyjnym Arctec. Przeliczamy ilość wymaganego materiału, rozmieszczenia płytek, a także wytrzymałość konstrukcji. Przedstawiamy ostateczny projekt wykonawczy niezbędny do dokumentacji budowlanej. Obliczamy kosztorys wykonania dla klienta. Po akceptacji oferty projekt trafia do produkcji.

2. Produkcja

Kolejnym krokiem jest produkcja przy pomocy nowoczesnego parku maszynowego eliminującego wszelkie potencjalne błędy pracy człowieka. Wiązary dachowe są konstruowane, a następnie składane na placu budowy.

Profesjonalny sprzęt zapewnia, że dane z programu komputerowego przekazywane są do pilarki, która dokona precyzyjnych cięć zgodnie z wygenerowanym plikiem CAM z programu ARCTEC. Wycięte elementy umieszczamy na stole montażowym, a następnie dzięki projektorowi laserowemu wskazujemy położenie płytek kolczastych. Wstępny montaż wykonywany jest za pomocą zszywek lub gwoździ falistych. W kolejnym kroku płytki kolczaste zostają wprasowane w drewno, tworząc trwałe elementy konstrukcji nośnej dachu.

3. Transport wraz z montażem

Gotowe wiązary transportujemy w sposób bezpieczny i za pomocą profesjonalnego transportu na plac budowy, gdzie przy pomocy dźwigu układamy je na wieńcu budynku lub murłacie. Wiązary zakotwiczone są kątownikami do elementu nośnego budynku, przy pomocy złączy kątowych ciesielskich. W celu wzmocnienia konstrukcji, całość jest stężona po zamontowaniu wszystkich wiązarów. Montaż wiązarów dachowych trwa zazwyczaj do 3 dni, co stanowi znaczną oszczędność czasu w stosunku do zastosowania tradycyjnej więźby dachowej.